Polityka prywatności

Polityka prywatności

- Korzystając ze stron sklepu internetowego piercingeurope.com, akceptujesz zasady naszej polityki prywatności, opisane na tej stronie.

- Sklep internetowy piercingeurope.com wymaga podania tylko tych danych personalnych i adresowych, które są niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia i tylko w takim okresie je przechowuje.

- Sklep internetowy piercingeurope.com daje możliwość edycji danych personalnych i adresowych.

- Sklep internetowy piercingeurope.com nie sprzedaje i nie udostępnia osobom trzecim danych personalnych i adresowych użytkowników.

- Sklep internetowy piercingeurope.com wysyła do użytkownika wiadomości e-mail, ściśle związane z jego zamówieniem (np. potwierdzenie wpłynięcia zamówienia, potwierdzenie wpłynięcia płatności, potwierdzenie wysłania produktów itp.).

- Sklep internetowy piercingeurope.com nie prowadzi newslettera.

- Sklep internetowy piercingeurope.com nie bierze odpowiedzialności za opinie o produktach, zamieszczane przez użytkowników sklepu w kartach produktów.

- Nasz sklep internetowy używa ciasteczek do obsługi sesji klienckich w sklepie na urządzeniach końcowych użytkowników. Operacja ta sprowadza się jednak wyłącznie do identyfikacji sesji klienta, pliki te  absolutnie nie przechowują żadnych danych, pozwalających na identyfikację konkretnej osoby jako odwiedzającej sklep. Dalsze korzystanie z naszego sklepu, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że użytkownik to akceptuje.

- Na naszej stronie znajduje się zintegrowany Trusted Shops Trustbadge, który służy do wyświetlania naszego znaku jakości Trusted Shops i zebranych opinii o zakupach w naszym sklepie, a także do prezentacji oferty produktów Trusted Shops dostępnych dla kupujących po dokonaniu zamówienia w naszym sklepie.

- Powyższe służy ochronie naszego przeważającego prawnie uzasadnionego interesu, polegającego na optymalnym funkcjonowaniu naszej oferty na rynku. Trustbadge i reklamowane za jego pomocą usługi stanowią ofertę Trusted Shops GmbH, Subbelrather Str. 15C, 50823 Kolonia.

- W przypadku wywołania Trustbadge serwer zapamiętuje automatycznie tzw. logi serwera, zawierające np. Państwa adres IP, datę i godzinę wywołania, ilość przesyłanych danych i składającego zapytanie dostawcę usług (dane dostępowe) i dokumentuje wywołanie. Ww. dane dostępowe nie podlegają analizie i są automatycznie nadpisywane w terminie siedmiu dni od zamknięcia strony.

- Inne dane osobowe przekazywane są do Trusted Shops tylko wtedy, jeżeli po zakończeniu zamówienia dobrowolnie zdecydują się Państwo na korzystanie z produktów Trusted Shops lub już zarejestrowali się Państwo w celu korzystania z nich. W takich przypadkach obowiązuje porozumienie zawarte przez Państwa z Trusted Shops.

- Klientowi przysługuje wniesienie skargi do organu nadzorczego w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w procesie gromadzenie i przetwarzania danych osobowych do organu nadzorczego. Obecnie organem nadzorczym do czasu powołania Urzędu Ochrony Danych Osobowych jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

- Polityka prywatności obowiązująca w naszym sklepie oparta jest na Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – zwane dalej „RODO” lub „Rozporządzenie RODO” - Dz.U. UE L 119,s.1

- Zastrzegamy sobie prawo do zmian w naszej polityce prywatności. Osoby odwiedzające nasz sklep obowiązuje zawsze aktualnie obowiązująca jej wersja, dostępna na tej stronie.